Які напої можна приготувати з допомогою кавоварки і до яких страв їх подати?

Маючи звичайну гейзерну кавоварку чи більш сучасну та функціональну кавомашину, зі звичайної кави вдасться приготувати напої більш ніж за 20 рецептами. Кожен – з унікальним смаком і зі своїм ідеальним компаньйоном зі світу страв.

Види кавових напоїв

kavomashina_3.jpg (165.29 Kb)

Якщо ви не належите до завзятих кавоманів, то напої на основі кавових зерен для вас, ймовірно, поділяються на еспрессо і «з молоком». Насправді ж варіантів набагато більше. Ось тільки деякі з них:

  • доппіо – подвійне еспресо, п’ють гарячим одразу після їжі;
  • американо – кава з цукром, молоком чи вершками, п’ють до чи після їжі;
  • лунго – нагадує американо, але подається разом з кавовою гущею;
  • кава по-віденськи – різновид десерту, подають зі збитими солодкими вершками, шоколадом, горіхами чи карамеллю, відмінно поєднується з випічкою;
  • кава по-римськи – гірка чорна, подають без цукру, з долькою лимона, п’ють після їжі;
  • глясе – класичне еспресо з кулькою морозива, часом посипають корицею, самостійний десерт;
  • капучино – чорна кава з пишною молочною пінкою, можна пити разом з десертом;
  • латте – містить вдвічі більше молока, ніж капучино;
  • мокко – готують із еспресо, гарячого молока і шматочків шоколаду, поєднується з солодкою випічкою.

Щоб приготувати будь-який із цих напоїв, не потрібно бути професійним бариста. Достатньо мати хорошу кавоварку. Якщо ж у вашому домі досі відсутня кавоварка купити її – не проблема.

Доволі вигідно це можна зробити з допомогою сервісу OLX, де є надзвичайно широкий асортимент такої техніки.

Як поєднувати кавові напої зі стравами?

Істинні гурмани кажуть, що правила поєднання кави з різними стравами, залежать від інтенсивності просмаження зерен. Так, кава світлого обсмажування, в якій є багато кофеїну, підходить на роль дижестиву. Її добре поєднувати з десертами. Причому з карамельними, насичено-шоколадними і дуже солодкими краще поєднуються кавові напої на основі бразильської кави, яка має присмак шоколаду, сухофруктів та горіхів. А сорти з кислинкою (Ефіопія, Кенія) – з лимонними стравами.

Напої із кави середнього просмаження мають більш густу текстуру і насичений смак. Їх добре подавати разом з дуже солодкими десертами, а також сирами.

Зрештою, в кожній країні є свої правила поєднання кавових напоїв з різними стравами. Хоча коли кава по-справжньому смачна, бо зварена власноруч із улюбленого сорту зерен, то смакувати нею можна й без будь-яких додатків, насолоджуючись кожним ковтком.

Схожі записи