Leffe (Леффе) – традиційне бельгійське пиво

Leffe («Леффе») – традиційне бельгійське міцне пиво з високою щільністю. Унікальний рецепт Leffe – результат багатовікового досвіду в мистецтві пивоваріння.

Особливості бельгійського пива Leffe (Леффе)

Палітра смаків і ароматів Leffe, здатна задовольнити найвищі вимоги справжніх цінителів пива – елегантний фруктовий, трохи пряний, насичений карамельний, з нотками цитруса.

Leffe подають охолодженим до 5-8 ° С в традиційному келиху у формі чаші, що дозволяє в повній мірі розкрити його багатий аромат.

Історія пива Leffe

Leffe (бельг. Lɛf, голл. / Lɛfə /) – торгова марка пива, що належить найбільшому в світі виробнику пива корпорації Anheuser-Busch InBev. Включає кілька сортів так званого абатського пива, традиційного бельгійського типу пива з високою щільністю і високим вмістом алкоголю.

Історія пива Leffe розпочалася в 1152 році, коли поблизу Динана в південно-бельгійської провінції Намюр на березі Маасу було засновано абатство Notre Dame de Leffe. Уже 1240 роком датуються перші письмові згадки про пиво, яке, що традиційно для західноєвропейських монастирів того періоду, варили премонстранти-каноніки абатства Leffe.

Використовуючи досвід поколінь ченців, які займалися пивоварінням, і інгредієнти, які росли навколо абатства, монастир створив унікальний ель з власним характерним смаком.

Протягом наступних століть монастир зазнавав неодноразових руйнувань. У 1460 році монастир майже повністю зруйнувала повінь, а незабаром після відновлення, в 1466 році, його захопили, розграбували і спалили війська герцога Бургундського Карла Сміливого.. . .

У 1735 році значна частина абатське пивоварні була знищена угорськими гусарами, які квартирували в монастирі. Після початку Французької революції 1794 року Дінан був зайнятий французькими революційними військами, всі активи церкви, як одного з найбільших землевласників, були конфісковані і в 1796 році монахи були змушені покинути абатство. З тих пір пивоваріння на його території здійснювалося лише в невеликих масштабах, а з 1809 року був взагалі припинено.

Ченці повернулися до абатства лише 1902 року, проте відновлення виробництва пива Leffe довелося чекати ще півстоліття. Перше з початку XIX ст. пиво було зварено в абатстві в 1952 році і відразу ж завоював велику популярність у цінителів цього напою. Пізніше право виробництва пива торгової марки Leffe придбав провідний бельгійський виробник пива компанія Interbrew, яка в 2004 році об’єднала активи з лідером пивного ринку Південної Америки компанією AmBev, утворивши одного з провідних виробників пива в світі InBev.

Нарешті, в 2008 році відбулося злиття InBev з компанією Anheuser-Busch, в результаті якого утворився найбільший світовий виробник пива Anheuser-Busch InBev. Зараз Leffe є одним з так званих міжнародних брендів цього пивоварного гіганта. Пиво цієї торговельної марки вариться на пивоварних потужностях заводу Stella Artois в бельгійському Льовені і продається в більш ніж 60 країнах світу.

Сорти пива Leffe

  • Leffe Blonde – світле міцне пиво з вмістом алкоголю 6,6%
  • Leffe Brune – темне міцне пиво з вмістом алкоголю 6,5% і ароматом смаженої карамелі
  • Leffe Tripel – світле міцне пиво з підвищеним вмістом алкоголю (8,4%) і присмаком коріандру і цитрусових
  • Leffe 9 ° – світле міцне пиво з підвищеним вмістом алкоголю (9%)
  • Leffe Radieuse – напівтемне міцне пиво з підвищеним вмістом алкоголю (8,2%) і фруктовим присмаком
  • Leffe Ruby – червоне пиво з вмістом алкоголю 5% і характерним для більш міцних сортів солодкуватим смаком
  • Leffe Lentebier – світле пиво (de printemps) весняне пиво
  • Leffe Royale – світле пиво (whitebread golding) 7,5%

Схожі записи