М'ясо в спеку

М’ясо в спеку – як захистити від псування

В спеку продукти псуються дуже швидко. Тому у спекотні дні варто бути особливо обережними з їжею, зберігати її у відповідних умовах. Як зберігати м’ясо в спеку?

Сьогодні ж мова піде про м’ясо, яке взагалі псується дуже швидко. Як правильно вибрати м’ясо в магазині та як зберігати його вдома, щоб уникнути псування продукту? Ось кілька порад.

Як вибрати м’ясо в магазині чи на базарі

При купівлі м’яса в магазині беріть м’ясо лише з холодильника. Зверніть увагу на двері холодильника – чи міцно вони закриті і чи закриті взагалі.

Найкраще брати м’ясо з середини або взагалі з дна холодильника.

Якщо ж купуєте м’ясо на базарі, особливо купуєте м’ясо в спеку, то варто купувати його з самого ранку, як тільки товар викладений на прилавки.

Якщо вам прийдеться ще й везти його на далеку відстань додому, варто все ж таки придбати термопакет або спеціальний переносний холодильник.

Запитуйте про свіжість м’яса та звертайте увагу на його зовнішній виглядь м’яса. М’ясо має бути пружним, однорідного кольору без плям, світлим кольором жиру.

Не купуйте те м’ясо, з якого витікає “сік”, або й взагалі воно лежить в рідині. Шматок м’яса має бути вологим, але не мокрим. М’ясо не має мати ніякого запаху.

Ніколи не готуйте м’ясо, якість якого здається вам сумнівною!

Що робити з придбаним м’ясом в дома – як захистити від псування

Якщо ви купили м’ясо на кістці негайно видаліть їх, особливо якщо це великі кістки, як на нозі. М’ясо ближче до них зіпсується швидко.

Продезинфікуйте ніж. Адже кожен надріз – це можливість для поширення бактерій. Перед тим як різати м’ясо, добре заточіть лезо ножа та протріть його спиртом.

Також дбайте про чистоту холодильника. Варто добре вимивати холодильник з рідиною для миття посуду.

Після просушування протріть холодильник водою з оцтом (співвідношення 1:10). Залиште в холодильнику мисочку з содою, вона поглинатиме всі сторонні запахи.

М’ясо варто зберігати при температурі 5 градусів або нижче. Сире м’ясо тримайте окремо від інших страв. Максимально сире м’ясо можна зберігати в холодильнику 1 добу.

Якщо ви не будете готувати м’ясо одразу після покупки, його варто заморозити.

Можна також зберігати м’ясо засоливши або додавання спирту, від якого гинуть бактерії.

Але оброблене таким чином м’ясо також треба зберігати в холодильнику.

Схожі записи