Корисні властивості пива стаут

Пиво представлене різними смаковими й ароматичними варіантами. Серед численних різновидів напою особливе місце займає стаут, який характеризується багатьма корисними властивостями.

Багатство поживних речовин

Хмільне має значний вміст вітамінів групи B, які відіграють головну роль у метаболізмі організму, допомагаючи перетворювати їжу на енергію. Ці речовини також необхідні для здоров’я нервової системи, адже беруть участь у синтезі нейромедіаторів. Фітостероли знижують рівень холестерину в крові, а це сприяє здоров’ю серця. Коноплі, які використовуються у виробництві хмільного, містять фітоканабіноїди. Ці сполуки мають протизапальні та релаксаційні властивості, завдяки чому пиво стаут покращує самопочуття після важкого робочого дня. Варто враховувати, що напій складається з:

  1. тіаміну (В1);
  2. рибофлавіну (В2);
  3. ніацину (В3);
  4. пантотенової кислоти (В5);
  5. піридоксину (В6);
  6. кобаламіну (В12).

Ще до складу пінного входять залізо та магній, які допомагають транспортувати кисень до тканин і підтримують здоров’я імунної системи. Мінерали регулюють біохімічні процеси в організмі, включно з функцією м’язів і нервів. Їх дефіцит призводить до анемії та погіршення загального самопочуття.

Підтримання серцево-судинного здоров’я

Хмільне містить антиоксиданти. Вони захищають серце та судини від пошкоджень. Флавоноїди запобігають окислювальному стресу, який призводить до погіршення роботи стінок судин і розвитку атеросклерозу. Пиво знижує рівень холестерину в крові. Його високі показники є одним із факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Дослідження вказують: компоненти стаута зменшують кількість «поганого» та збільшують рівень «хорошого» холестерину, це покращує роботу внутрішніх органів. Також хмільне поліпшує кровообіг. Дослідження показують: вживання пива сприяє розслабленню судин і поліпшенню кровотоку. Таким чином знижується ризик утворення тромбів та інфаркту.

Покращення здоров’я кісток

Головним компонентом, що сприяє здоров’ю кісток у стауті, є кальцій. Його нестача в організмі може призвести до остеопорозу та інших захворювань, особливо в жінок у період постменопаузи. Помірне вживання напою здатне підтримати кісткову масу. Магній також вважається одним із найважливіших мінералів для здоров’я людини. Він допомагає зміцнювати сполучну тканину, беручи участь у процесі утворення кісток і їх відновленні. Нестача мінералу призводить до підвищеного ризику переломів. Флавоноїди також покращують стан кісток. Дослідження показують: антиоксиданти запобігають їх руйнуванню та знижують ризик розвитку остеопорозу. Стаут вважається цінним джерелом поживних речовин, які позитивно впливають на самопочуття людини. Напій може стати частиною збалансованого харчування, тому варто замовити хмільне в маркеті важливих штук за доступною ціною. Рекомендується помірно вживати алкоголь, щоб отримувати від нього лише користь.

Схожі записи