Класифікація чеського пива

Будь-який поціновувач пива знає, що однією з “пивних столиць світу” можна назвати Чехію. Пиво (чеською мовою: pivo) має давню історію в теперішній Чеській Республіці. Так, варіння відбувається у Бржоновському монастирі з 993 року, а Місто Брно мало право варити пиво з 12 століття, тоді як Пльзень і Чеське Будейовіце (Пльзень та Будвайс німецькою мовою) мали пивоварні в 13 столітті.

Найпоширенішими чеськими пивами є бліді лагери типу пілзнер, з характерним прозорим золотистим кольором, високою пінистістю та легшим смаком. У Чехії споживання пива на душу населення у світі найвище.

То ж як класифікують чеське пиво?

Згідно з указом Міністерства землеробства Чеської республіки (Vyhláška č. 248/2018), повністю змінена класифікація 1997 року, згідно з якою навіть пиво верхового бродіння початковій щільністю 11 – 12,99% називалося лежак, що вносило непорозуміння серед споживачів, коли APA, IPA або Weizen пивоварні були зобов’язані маркувати як Ležák.

Класифікація пива в Чехії служить в тому числі і для розрахунку пивоварнями непрямого податку на зварене пиво (аналог акцизного збору).

Класифікація чеського пива

Згідно з указом, під пивом розуміється пінний напій вироблений бродінням сусла, приготованого з солоду, води, обробленого або необробленого хмелю або хмелевих виробів, який внаслідок процесу бродіння містить не тільки спирт і вуглекислий газ, а й певну кількість незбродженного екстракту; солод можна до 1/3 третини загального обсягу екстракту замінити цукром, несолодженою сировиною або рисом; у ароматизованих пів обсяг алкоголю може бути підвищений шляхом додавання алкогольних напоїв.

При цьому, під типом або стилем пива розуміється позначення звичного способу виробництва і сировинної бази, згідно з технологічними процесам, використовуваним в традиційних регіонах виробництва, відповідно до очікувань споживачів.

Світле пиво

Світлим називається пиво зварене переважно зі світлих солодів.

Темне пиво

Темним і напівтемній називається пиво, зварене з темних солодів, солодів карамельних і кольорових, змішаних з світлого солоду.

Різне пиво

Різаним пивом вважається пиво отримане змішуванням світлих і темних пив при розливі.

Загалом все чеське пиво розділене на такі групи:

  1. Stolní – пиво з щільністю початкового сусла до 6% включно;
  2. Výčepní – пиво з щільністю початкового сусла 7 – 10,99%;
  3. Ležák – пиво низового бродіння, з щільністю початкового сусла 11 – 12,99%;
  4. Plne – пиво верхового бродіння, з щільністю початкового сусла 11 – 12,99%;
  5. Silne – пиво з щільністю початкового сусла 13% і вище;
  6. Nizkoalkoholické – пиво, з об’ємом алкоголю 0,5 – 1,2%;
  7. Nealkoholické – пиво, з об’ємом алкоголю до 0,5%;
  8. Pivo z jiných obilovin – пиво, що містить в засипу не менше 1/3 зернових культур, відмінних від ячменю;
  9. Kvasnicové – пиво, вироблене додаванням чистих дріжджових культур або частини збродженого сусла в готове пиво;
  10. Ochucené –пиво вироблене методом додавання ароматизаторів, продуктів або сировини з власним ароматом або алкогольних напоїв; обсяг алкоголю отриманих з таких напоїв не може перевищувати обсяг алкоголю в вихідному пиві;
  11. Nápoj na bázi piva – зброджених солодовий напій або змішаний напій з пива або атиповий пивний напій;
  12. Kvašený sladový nápoj(Зброджених солодовий напій) – напій, приготований з сусла пивоварної технологією, який може бути ароматизований;
  13. Míchaný nápoj z piva (Зброджених солодовий напій) – напій, приготований з сусла пивоварної технологією, який може бути ароматизований;
  14. Atypický pivní nápoj (Атиповий пивний напій) – напій на базі пиві з модифікованою часткою солоду або модифікованим способом бродіння.

На даний час в Чехії зареєстровано понад 1000 торгових марок (брендів) пива, а загальна кількість броварень перевищила 400.

Схожі записи