Як вибрати м’ясо для шашлика

Головна запорука смачного шашлика – це все ж таки вибір м’яса. Якість м’яса для шашлика – запорука успіху і гарантія того, що шашлик вийде соковитим, ароматним і по-справжньому смачним навіть в руках недосвідченого кулінара.

Як вибрати м’ясо для шашлика? Базари та супермаркети пропонують «м’ясо для шашлику» і «готові шашлики» без указання виду м’яса та складу маринаду, тому покупцям залишається розраховувати на свій досвід і порядність продавця. Але все ж краще не розраховувати на удачу, а власноруч вибрати м’ясо та приготувати його.

М'ясо в спеку

Яке м’ясо вибрати для шашлика

Усе м’ясо для шашлика за терміном його зберігання можна розділити на парне, охолоджене та заморожене.

Прийнято вважати, що найкращим для шашлику є парне м’ясо, але… Парне м’ясо зовсім не придатне для приготування шашлику, адже в результаті ми отримаємо м’ясо яке не можливо їсти, дуже жорстке.

Парне м’ясо варто витримати хоча б кілька годин, перед приготуванням.

Найкраще брати для приготування шашлику охолоджене м’ясо. Щоб відрізнити охолоджене м’ясо від замороженого і розмороженого, треба натиснути на нього пальцем: м’ясо повинно бути пружним. У розмороженого м’яса – більш інтенсивний колір, пухка консистенція, червоний м’ясний сік.

М’ясо обов’язково треба понюхати. Запах ні в якому разі не повинен бути неприємним. Якщо хоча б трохи віє затхлістю, вогкістю, хімією, гниллю – від покупки треба відмовитися.

Звертайте увагу на зовнішній вигляд м’яса: свіже охолоджене м’ясо – сухе, але при цьому глянсове, трохи поблискує, рівномірного кольору.

Не потрібно брати темне м’ясо – швидше за все воно старе і годиться хіба що на суп.

На дотик м’ясо не повинно бути вологим, липким, не повинно сочитися кров’ю.

Перед покупкою обов’язково розгорніть охолоджене м’ясо (продавці часто укладають шматки, ховаючи жир і жили всередину). Якщо не хочете бруднити руки, вимагайте від продавця, щоб він показав м’ясо з усіх боків.

Врахуйте, що м’ясо потім потрібно нарізати порційними шматками, тому найкраще купувати цілий шматок м’яса, і щоб з нього не звисали шматки жиру і жили.

Заморожене м’ясо теж можна використовувати для шашлику, але воно трохи поступається за смаковими якостями охолодженому м’ясу. Не варто купувати повторно заморожене м’ясо.

Щоб відрізнити нормально заморожене м’ясо від поганого, потрібно доторкнутися до м’яса і потримати палець кілька секунд: при нагріванні на м’ясі залишиться пляма темного кольору, а повторно заморожене м’ясо забарвлення не змінить.

Шашлик

Яке м’ясо вибрати для шашлику

Баранина

Класичний вибір для шашлику на Кавказі і в Азії. Для смаження на вугіллі підходить м’ясо молодого баранчика. Воно яскраво-червоне, якщо м’ясо темнуватого, рубінового відтінку – то баранина стара.

На жаль, у наших магазинах хороша баранина попадається рідко. Потрібно знати місця або домовлятися на базарі з м’ясником. Але якщо все ж ви побачили на прилавку хорошу, свіжу, яскраву баранину, то для шашлику вибирайте вирізку, корейку або м’якоть задньої частини.

Свинина

Універсальне м’ясо для шашлику. Вона є скрізь і вибір досить широкий, тому знайти гарне м’ясо цілком можливо. Свинина для шашлику має бути світло-рожева і з невеликим жирком. Підходить для шашлику «ошийок» – м’ясо, розташоване вздовж хребта на шиї. Підходить і смуга вздовж хребта на спині.

Яловичина

Яловичина сухувата і жорсткувата, тому для шашлику її вибирають рідко. Але якщо вибір ліг саме на яловичину, то потрібно брати молоду – світлу. І віддати перевагу вирізці.

Схожі записи