Ідеальний стейк: правила приготування
Стейк із свинини, курятини, із лосося – все це вільні інтерпретації уяви. Справжній стейк готується лише із яловичини. І, хоча аби приготувати стейк зовсім не потрібно бути досвідченим кухарем, стейки справа не проста, тож аби приготувати його добре, обов’язково дотримуватись п’яти головних правил приготування стейків, а також прочитайте й інші поради нашого сайту.
Основні правила для приготування стейку
- Стейк готують тільки зі свіжого, охолодженого м’яса. Його слід перед смаженням довести до кімнатної температури.
- М’ясо може бути тільки яловичиною. Свинина, індичка, риба теж смажаться на грилі, але стейком не називаються.
- Шматок м’яса для стейка повинен бути товстим – не менше 2,5 см, але і не більше 4 см.
- Якщо ви купили необроблена великий шматок м’яса, то ріжте його на стейки виключно поперек волокон.
- Щоб яловичина прожарювалася і була ніжною, для стейків використовують спинні м’язи, найменш завантажені.
Маринувати м’ясо для стейка не потрібно. Можна приготувати приправу з солі, води, спецій, лимонного соку та розмарину. Поливаємо стейки прямо на грилі.
Як шматок м’яса перетворюється в стейк?
При смаженні білок – в першу чергу на поверхні шматка м’яса – згортається і блокує вивід рідини. Тому спочатку м’ясо швидко обсмажують при високій температурі, а потім доводять до кондиції при більш низькій.
Коли стейк досягає температури 40 ° С, білки починають руйнуватися, потім, після 50 ° С, стискається колаген, на 70 ° С м’ясо перестає утримувати кисень і стає сірим. Нарізка поперек волокон забезпечує проходження високотемпературних потоків через шматок м’яса. Після того, як стейк зняли з вогню, він продовжує нагріватися зсередини – треба починати їсти досить швидко.