Кабачкова ікра на зиму без стерилізації

Смачна, ніжна низькокалорійна заготівля для всієї родини. Кабачкова ікра з морквою, цибулею і томатною пастою на зиму – знахідка для дбайливих господинь, які не проґавлять шансу в сезон овочів запастися домашніми заготівлями.

Консервація виходить дуже смачною та апетитною. Ніжна текстура, неповторний аромат і пікантний смак роблять цю заготовку найпопулярнішою в сімейному меню. Кабачкова ікра на зиму за цим рецептом в міру гостра, кількість чорного меленого перцю можна регулювати за смаком. У процесі приготування ікру необов’язково перебивати блендером, у вигляді шматочків вона не менш смачна та ніжна.

Готова консервація чудово зберігається протягом усієї зими, не втрачаючи своїх смакових якостей. Якщо ви використовуєте великі зрілі кабачки, попередньо очистіть їх від шкірки і видаліть серцевину з насінням.

Інгредієнти для приготування кабачкової ікри на зиму без стерилізації:

Інгредієнти:

  • Кабачки – 1 кг.

  • Морква – 200 г.

  • Ріпчаста цибуля – 200 г.

  • Часник – 2-3 зубчики.

  • Томатна паста – 100 г.

  • Рослинна олія – 100 мл.

  • Столовий 9% оцет – 30 мл.

  • Сіль – 1,5 ч. л.

  • Цукор – 2 ч. л.

  • Чорний мелений перець – 0,5 ч. л.

  • Сушені італійські трави – 0,5 ч. л.

Рецепт приготування кабачкової ікри на зиму без стерилізації

Покрокова інструкція:

1. Ріпчасту цибулю очищаємо від лушпиння, нарізаємо кубиком середнього розміру.

2. Викладаємо подрібнені овочі в глибоку каструлю з розігрітою олією. Періодично помішуючи, пасеруємо цибулю на середньому вогні до легкого золотистого відтінку.

3. Моркву миємо, очищаємо від шкірки, нарізаємо чверть кільцями.

4. Додаємо подрібнену моркву до цибулі. Перемішуємо та продовжуємо обсмажувати інгредієнти разом 3-4 хвилини. Використовуючи шумівку, дістаємо пасеровані овочі з каструлі, перекладаємо в окремий посуд.

5. Кабачки миємо, відрізаємо хвостики, у разі необхідності очищаємо овочі від шкірки. Нарізаємо кабачки кубиками середнього розміру.

6. Викладаємо подрібнені кабачки в каструлю, в якій пасерувалися овочі. У разі необхідності додаємо ще трохи олії. Періодично помішуючи, обсмажуємо кабачки на середньому вогні без кришки 10 хвилин.

7. Додаємо до обсмажених кабачків пасеровані овочі, перемішуємо. Накривши каструлю кришкою, тушкуємо овочі на повільному вогні 15 хвилин. За цей час кабачки пустять сік, і всі овочі будуть тушкуватися у рідині. Якщо овочевого соку мало, додамо трохи гарячої води в каструлю.

8. Через зазначений час овочі стануть м’якими та повністю приготуються. Подрібнюємо вміст каструлі за допомогою занурювального блендера в густе однорідне пюре. За бажанням цей крок можна пропустити.

9. Додаємо в кабачкову ікру томатну пасту, цукор, сіль та спеції за смаком. Перемішуємо, продовжуємо тушкувати кабачкову ікру під кришкою на повільному вогні ще 15 хвилин.

10. За 5 хвилин до закінчення приготування додаємо в кабачкову ікру пропущені через прес зубчики часнику та столовий 9% оцет. Перемішуємо.

11. Пробуємо готову кабачкову ікру на смак. У разі необхідності додаємо ще трохи цукру, солі чи чорного меленого перцю. Перекладаємо киплячу кабачкову ікру в стерилізовані скляні банки.

12. Закручуємо банки стерилізованими кришками або закочуємо їх за допомогою машинки. Перевертаємо банки із заготовками догори дном, укутуємо пледом і залишаємо на добу до повного охолодження. Готову кабачкову ікру зберігаємо у прохолодному темному місці. Зі зазначеної кількості інгредієнтів виходить 1 л кабачкової ікри.

Смачного!

Спробуйте приготувати:

Суп-пюре з кабачків із вершками на курячому бульйоні

Картопляні деруни з кабачком

Схожі записи